پوشاک.پوشاک زنانه.پوشاک مردانه

خانه مد و لباس شیخ تولید و فروش و صادرات انواع پوشاک زنانه فاخر و زیبا برای تمام زنان دنیا، همین حالا برای سفارش، تماس بگیرید: 02128424364

پوشاک

پوشاک پوشاک زنانه پوشاک مردانه

پوشاک یا لباس یا جامه آن است که بر تن می شود. لباس یا پوشاک، بدن را از گرما و سرما و دیگر مخاطرات موجود در طبیعت حفظ می کند. همچنین پوشاک می تواند برای راحتی، حجب و حیا و نیز برای ایمنی استفاده گردد. پوشیدنی ها همچنین می توانند نشان دهندۀ باورهای مذهبی و فرهنگی و دیگر معانی اجتماعی باشند.

 

وظیفه اصلی پُوشاک حفاظت از بدن انسان در برابر خطرات احتمالی. در محیط مانند: آب و هوا (مانند نور شدید آفتاب،سرما و گرمای بیش از اندازه و بارش برف وباران). حشرات، مواد شیمیایی زیان آور، سلاح و سایش با مواد زبر و آسیب رسان و سایر خطرها است. پُوشاک در برابر بسیاری از مخاطرات که ممکن است بدن برهنه انسان را زخمی کند، محافظت می کند. در پاره ای از موارد پوشاک محیط را از فردی که پُوشاک را می پوشد حفاظت می کند. (مانند پوشاک ضد عفونی شدۀ محافظ در اتاق عمل و محیط های پزشکی).

 

و در جلوه های نوین لباس ها در نقش حفاظتی آنها می توان به انواعی از لباس های حفاظتی یا لباسهایی مانند پوشاک حفاظت کننده. همچنین در مقابل نیش زنبور، لباس چرمی موتورسواری و لباس های محافظ اشاره کرد.

و در معانی کاربردی پوشاک در روند تحول تاریخی آن می توان به موارد زیر برای به وجود پُوشاک. به جز جنبۀ محافظتی آن، کاربردهای چادویی، قدرت نمایی، حجاب و حیا، هویت بخشی و غیره اشاره نمود. لباس گویش تظاهری، عملی و نشانه ای برای بیان محتوای فرهنگی یک جامعه می باشد. و به جز وظیفه پوشانندگی و محافظت دارای نقش هایی چون زیبایی، هویت بخشی، جزء جدید از زبان بدن. در نقش های اعتراضی، بیان های سیاسی، با شکوه و جلال اجتماعی، گرانبهایی و سرگرمی را در بر می گیرد. اما تمام موارد فوق زمانی محقق خواهد شد که صفت اصلی یعنی پوشش حتی جزء کوچکی از بدن را دربر داشته باشد.

همچنین مردم بدن هایشان را به وسیله عطر، لوازم آرایشی و مدل دادن به موهای سر، و بدنشان پیراسته می کنند. آنها همچنین بدنشان را به وسیله کارهایی مثل خالکوبی و جای زخم و دیگر کارها علامت گذاری می کنند. این کارها ممکن است نشانه ای از پوشاک باشند اما پوشاکی به وجود نیامده است.

در طول تاریخ بسیاری از جوامع به طور کامل یا تا قسمتی طرفدار برهنگی بوده اند. که این یک هنجار فرهنگی به حساب می آمد. در دنیای امروز در بیشتر فرهنگ ها رفت و آمد. در مکان های همگانی بدون پوشاک یک هنجار شکنی وغیر قابل قبول است. لباسهای اولیه از پوست حیوانات تهیه می شدند. لباس مردم عهد باستان بسیار گشاد بود. در قرون وسطی مردم فقیر لباسهای ساده ای برتن می کردند. اما ثروتمندان از لباسهای مورد دوخت از حریر و ابریشم مرغوب شرق استفاده می کردند. مثلاَ ملکه الیزابت اول، سمبل مد در دوران خود بود. بیان می شود وی هنگام مرگ خود بیش از 2000 دست لباس داشت.

اثر لباس بر گرم ماندن بدن

لباس، هوای مجاور پوست را محبوس می کند. و از این راه ضخامت ناحیۀ اختصاصی هوا در مجاورت پوست را افزایش و جریان هوا را کاهش می دهد. همچنین میزان دفع حرارت از بدن بوسیلهَ این هدایت شدیداً کاهش می یابد. و باعث جلوگیری از هدر رفت گرما و در نتیجه گرم شدن بدن می شود. لباس های معمولی میزان دفع حرارت را به حدود نصف حالت عریان کاهش می دهند. برای لباس های مخصوص مناطق قطبی این نسبت به یک ششم می رسد.

انواع پوشاک

فرق تیشرت و بلوز و پولوشرت (مخصوص فصل بهار و تابستان):

تیشرت (T-Shirt) پوشاک آستین کوتاه نازک یقه گرد یا یقه هفت در انواع مدل های ساده و طرح دار با رنگ. و یا تکه های پارچه یا یک جیب تزیینی سمت چپ سینه و همچنین دارای مدل های گشاد و لانگ نیز هست.

بلوز (Blouse) دقیقاً همان تعریف تشی شرت نازک ولی آستین بلند و گاهی هم یقه اسکی

پولوشرت (Polo shirt) تی شرت نازک یقه دار 2 تا 4 دکمه یا بدون جیب. یا با یک جیب معمولاً سمت چپ سینه و گاهی هم آستین بلند

فرق پلوور و ژاکت (مخصوص فصل پاییز و زمستان):

پلوور (Pullover) پوشاک بافتنی آستین بلند جلوبسته است و گاهی هم یقه اسکی

ژاکت (Jacket) پوشاک بافتنی آستین بلند جلوباز که با دکمه یا زیب بسته می شود.

فرق جلیقه و ژیله (مخصوص فصل پاییز و زمستان):

جلیقه (Waistcoat) نام پوشاک ضخیم بدون آستین جلوباز که با دکمه یا زیب بسته می شود.

ژیله (Gilet) نام پوشاک ضخیم بدون آستین جلو بسته است.

پوشاک، لباس زنانه و دخترانه (مخصوص فصل پاییز و زمستان):

پوشاک بدون آستین جلوبسته است.

فرق هودی و سویت شرت:

هوی (Hoodie) نام پوشاک آستین بلند کلاه دار با دو جیب در پایین یا بدون جیب. و در سه مدل جلوبسته و جلوباز با زیب یا دکمه است که تفاوت آن با سویت شرت در داشتن کلاه است. (مخصوص فصل بهار و پاییز و زمستان).

سویت شرت (Jumper) نام پوشاک ضخیم آستین بلند غیر بافتنی با دو جیب در پایین یا بدون جیب در سه مدل جلوبسته. و جلوباز که با دکمه یا زیب بسته می شود (مخصوص فصل پاییز و زمستان)

مانتو شیخ

تولید و فروش و عرضه انواع پوشاک زنانه در سراسر دنیا

ارتباط با ما: 09120049680-09120472274-02128424364

Instagram: manto_sheikhhh

email: sheikh.pooshak@gmail.com

با کلیک بر روی عبارت (Google map) ما را بر روی نقشه پیدا کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(0)
سوالی ندارید؟