پارچه پرفورمنس- پارچه های مهندسی شده

خانه مد و لباس شیخ تولید و فروش و صادرات انواع پوشاک زنانه فاخر و زیبا برای تمام زنان دنیا، همین حالا برای سفارش، تماس بگیرید: 02128424364

محصولات ورزشی نقش اساسی در کارآیی ورزشکاران دارند. با پیشرفت فناوری شرکت های تولیدی دست به تولید محصولاتی زدند که باعث پیشرفت ورزشکاران و راحتی بیشتر آنها گردیدند. از جمله این پیشرفت ها می توان به نوآوری در منسوجات ورزشی اشاره کرد.

پارچه پرفورمنس- پارچه های مهندسی شده

پارچه پرفورمنس

با پیشرفت علوم ورزشی و مطالعه علمی در این راستا نیا به استفاده از منسوحات هوشمند. در تولید منسوجات ورزشی برای انجام بهتر فعالیت های ورزشی. و همچنین برای سنجش سیگنال های فیزیولوژیکی و حرکات جسمانی در طی تمرین ورزشی احساس می شود.

منسوجات ورزشی هوشمند تولیدی ضمن دارا بودن قابلیت های خاصی. همچون جذب رطوبت، انتقال عرق، تولید حرارت، جذب بو، پردازش اطلاعات، خنک سازی بدن و… با دارا بودن سنسورهای خاص در لباس ورزشی اجازه می دهد. که ورزشکار در حین انجام تمرینات ورزشی نظارتی را نیز بر روی وضعیت بدنی خود. و پیشرفت شرایط جسمانی با توجه به انجام تمرینات داشته باشد. تولید لباس های هوشمند به وسیله تکنولوژی یکی از پدیده های به روز در دنیای ورزش است.

پیش بینی های زیادی که حاکی از پیشرفت تکنولوژی در زمینه های ورزشی است. باعث شد بسیاری از شرکت ها و برندهایی که در زمینه های دیگر فعالیت می کنند. علاقمند شوند تا در حوزه های ورزشی سرمایه گذاری کنند.

امروزه تمامی علوم و بخش های فنی و مهندسی در طراحی های خود. از موادی که با فناوری های جدید تولید می شوند، بهره می گیرند. یکی از این بخش ها مهندسی ورزش و تجهیزات ورزشی است.

پارچه پرفورمنس- پارچه های مهندسی شده

پارچه پرفورمنس (عملکردی)، یا منسوجات با ارزش افزوده، پارچه های مهندسی شده. برای انواع کاربردها هستند که در آنها عملکرد پارچه، نه سبک، پارامتر اصلی است. اگر فعال هستید، احتمالا با پارچه های عملکردی سرو کار داشته اید.

آنها عموماً برای همه پوشش ها با فعالیت زیاد، لباس ورزشی، لباس تابستانی و زمستانی. فعالیت های کوهستانی، پیاده روی، لباس کار، نظامی و پوشش های محافظ استفاده می شوند.

پارچه های هوشمند و منسوجات حساس به لمس (سنسور دار) یک بازار رو به رشد دارند که شناختن این امر بسیار مهم است. عملکرد بالا و اثر بخشی پارچه های هوشمند و منسوجات سنسوردار باعث شده. آنها قادر باشند تا جایگزین مواد سنتی شوند و در میان بسیار از کاربران محبوب شوند این پارچه ها. می توانند عملکرد بسیار متفاوتی نسبت به رفتار طبیعی خود ویا آنچه در ابتدا در حالت طبیعی برایشان قابل تصور بود داشته باشند.

الیاف طبیعی برای لباس های عملکردی یا پرفورمنس

پنبه: در کاهش بوی بد پس از ورزش عالی است با این حال، پنبه رطوبت زیادی را جذب می کند. و به طور بالقوه لباس شما در طی ورزش مانند کهنه ظرف شویی شده و تمرین را سخت می کند. با این وجود، برای یوگا، تمرین با وزنه و یا دیگر فعالیت ها با میزان عرق کم، مخلوط پنبه عالی می باشد.

پشم: در میان کوه نوردان و فعالیت در فضای باز محبوب است. این مواد کیسه های هوایی ایجاد می کنند. که هوا در آنها حبس می شود. بنابراین در تنظیم گرما و گرم نگه داشتن بدن شما فوق العاده است. همچنین هوا را تهویه کرده و رطوبت را نیز کنترل می کند. به علاوه، این الیاف سبک وزن بو را در خود نگه نمی دارند. به دلیل عایق بودن و حفاظت از رطوبت، پشم را در همه جیز از جوراب و لباس زیر گرفته. تا تجهیزات تناسب اندام مدرن، پیدا خواهد کرد.

پارچه پرفورمنس- پارچه های مهندسی شده

پارچه های مصنوعی برای لباس های عملکردی یا پرفورمنس

بامبو: به دلیل نحوه پردازش آن را مصنوعی در نظر می گیرند. بامبو حس سبکی، تهویه هوا و کنترل رطوبت را به عهده دارد. و همچنین از پوست شما در برابر اشعه های ماورای بنفش محافظت می کند.

نایلون: که به خاطر ساخت جوراب های زنانه مشهور بوده، پارچه های مصنوعی به نرمی ابریشم است. که مقاوم در برابر کپک بوده و سریعاً خشک می شود. همچنین هوا را تهویه کرده و رطوبت را از پوست شما به سطح پارچه انتقال می دهد، جایی که می تواند عرق را تبخیر کند.

پلی استر: در میان پارچه های ورزشی بسیار رایج است و می تواند بر روی بیشتر برچسب ها یافت شود. اساساً این پارچه پلاستیکی بوده، که مقاوم به چروک و سبک است. قابلیت تهویه هوا را داراست و غیرقابل جذب است. یعنی رطوبت از پوست شما به جای جذب شدن در مواد پارچه، تبخیر می شود. پلی استر همچنین اشعه های ماورای بنفش را دفع می کند. و حتی وقتی رطوبت است شما را خشک نگه می دارد. اما اشکال اصلی پلی استر، بویی است که در آن بجای می ماند. چون ماده مصنوعی بوده و زمینه رشد باکتری هایی را که بوی بد می دهند را دارد.

پارچه پرفورمنس

پلی پروپیلن: از پلاستیک تولید می شود و کاملاً مقاوم به آب است. معمولاً به عنوان یک لایه پایه استفاده می شود. به طوری که حتی بعد از یک ورزش که شما خیس عرق هستید، چیزی شما را کاملاً خشک نگه می دارد. نیروهای پلی پروپیلن رطوبت را از میان الیاف عبور می دهند و به سطح پارچه منتقل می کنند، که در آنجا می تواند تبخیر شود.

اسپندکس: که با نام تجاری لاکرا نیز شناخته می شود. کشش را در لباس ورزشی قرار می دهد. بافت مصنوعی میتواند تا حدد 600 درصد از اندازه خود گسترش یابد، دامنه نامحدود حرکتی را ارائه می دهد. و سپس به حالت اولیه خود بر می گردد. اسپندکس نیز قابلیت تهویه هوا را دارد، فیلتر رطوبت بوده و سریع خشک می شود.

تی شرت نخی و عملکردی :

به زور از 100% پنبه تولید می شوند و دارای مزایایی هستند. که فقط با پنبه همراه است، بعنوان مثال: جاذب، آرام و خنک

تی شرت عملکردی: این تی شرت پنبه ای ترکیب در این حالت می تواند متفاوت باشد. این نوع تی شرت های عملکرد با تعداد نهایی انواع مختلف امکان پذیر است. بستگی به کاربر نهایی دارد. تی شرت های عملکردی، تی شرت هایی هستند که به طور مصنوعی اصلاح، طراحی، پردازش میشوند تا معیارهای مشخصی را برآورده سازند. بعنوان مثال، مدیریت رطوبت (انتقال رطوبت و خشک شدن سریع)، محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش، دفع لکه، محافظت از بو و غیره.

پارچه پرفورمنس

استفاده از تیش شرت های عملکردی خاص است، بعنوان مثال در لباس های ورزشی، یوگا، لیاس کار و غیره.

مارک های مختلف این تی شرت ها را می فروشند، بعنوان مثال Nike-Dri-Fit یک تی شرت با عملکرد و مدیریت رطوبت است.

شرکت های فعال در زمینه پارچه های عملکردی

Polar Tec: مالدن میلز نخستین قطب پشم را، که اکنون با نام Polartec TM شناخته می شود. در دهه 1970 توسعه داد. این پارچه مزایای پشم (گرما، حتی زمانی که مرطوب است و رد کننده هوا) را بدون معایب (وزن، حجم، مراقبت، و ناراحتی) دارد.

امروزه PolarTec شامل بیش از 300 پارچه مختلف است. که برای گرم نگه داشتن، خشک و راحت بودن شما طراحی شده، هر مجمووعه از پارچه با وزن، بافت ها. فعالیت های موردنظر و شرایط آب و هوایی طراحی متفاوتی دارد. پارچه های عملکردی مالدن استحکام، گرمی، سبک وزن، مراقبت آسان، تهویه مناسب و حفظ رنگ عالی را تضمین می کنند.

Coolmax: مجموعه ای از پارچه های فنی کنترل کننده رطوبت است. که در سال 1986 توسط DuPont Textiles and Interiors (در حال Invista) تولید شده است.

در ابتدا برای استفاده از لباس های گرم سربازان و افسران پلیس، پارچه های پلی استر به طور خاص طراحی شده اند. تا فضای هوای مناسب بین شما و لباس های بیرونی خود را حفظ کنند. زیرا بدن شما به انجام فرآیند تبخیر نیاز دارد.

Supplex: ایجاد شد تا به مصرف کنندگان احساس و مزایای پنبه را بدون افت (کاهش، انقباض، و محو شدن) بدهد. دانشمندان Invista؛ جاذبه سنتی پنبه را با مزایای عملکرد فناوری مدن الیاف ترکیب می کنند. اگر به دنبال پارچه ای می گردید که شبیه پنبه باشد. اما قابلیت تهویه داشته، به سرعت خشک شود و رنگ خود را حفظ کند، این یک گزینه عالی است.

Cordura: مجموعه پارچه هایی است که معمولاً از نایلون تولید می شود. کوردورا در انواع محصولات از چمدان گرفته تا لوازم نظامی استفاده می شود. پس این پارچه را برای محصولاتی که با دوام، متنوع و معتبر هستند، در نظر بگیرید. کوردورا از الیاف «حجیم» تولید می شوند. و رشته ها به دست نخ پیچیده می شوند و مقاومت خراش بالایی را ایجاد می کنند. کوردورا به همان اندازه بافت پارچه کتان ضخیم است اما نصف آن وزن دارد. و سه برابر مقاوم در برابر پارگی و سه برابر مقاوم در مقابل سائیدگی می باشد.

Tase: اولین بار در سال 2006 بعنوان راه حلی برای موادی که عملکردی بودند توسعه یافت، اما کارآمد و مناسب نبود. Tase بسیار نرم بوده و بو را دفع می کند. درجه حرارت بدن شما را تنظیم می کند و UPF 50+ دارد. Tase پرفورمنس و سایر مارک های بامبو که عاری از مواد شیمیایی هستند. را با پنبه ارگانیک، پشم و اسپندکس ترکیب می کنند. تا بتوانند لباس تمرین را در مسابقه دو ماراتن و یا فقط دو استفاده کنند. تا از هوای تازه در بدن، خشک بودن و محافظت در مقابل نور خورشید لذت ببرند.

پارچه پرفورمنس

X Static: این پارچه با نقره بافت می شوند. یک پارچه ضد میکروبی است که از رشد میکروب و قارچ جلوگیری می کند. XX Statice را میتوان در برند خاص ورزشی یا ورزش های تفریحی یافت. زیرا هرگز از بین نخواهد رفت و یا کار را متوقف نخواهد کرد. الیاف ضد بو برای همیشه اشیاء را تازه و بدون بو نگه خواهند داشت.

تهیه و تنظیم : دکتر فرناز نایب مراد

مانتو شیخ

تولید و فروش و عرضه انواع پوشاک زنانه در سراسر دنیا

ارتباط با ما: 09120049680-09120472274-02128424364

Instagram: manto_sheikhhh

email: sheikh.pooshak@gmail.com

با کلیک بر روی عبارت (Google map) ما را بر روی نقشه پیدا کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(0)
سوالی ندارید؟