مانتو اسپرت-مانتو شیک-مانتو شیخ

خانه مد و لباس شیخ تولید و فروش و صادرات انواع پوشاک زنانه فاخر و زیبا برای تمام زنان دنیا، همین حالا برای سفارش، تماس بگیرید: 02128424364

مانتو اسپرت به طور کلی استایل اسپرت معمولاً به استایلی گفته می شود. که برای ورزش کردن از آن استفاده می شود و آیتم ورزشی در آن به چشم می خورد. اما در فرهنگ عمومی ایرانی، ست اسپرت مانتو اسپرت به گروهی از لباس ها گفته می شوند که استایل راحتی داشته باشند. بنابراین تعریف کلی تری برای مانتو اسپرت و استایل اسپرت در ایران وجود دارد.

مانتو اسپرت

هر مانتویی که راحت باشد و بتوان از آن برای موقعیت های مختلف استفاده کرد، جزی از گروه مانتو اسپرت قرار می گیرد. اصلی ترین ویژگی استایل راحتی آن است. بنابراین بیشتر لباس های این گروه دارای طراحی و دوخت ساده ای است. و مدل خاص و مجلسی به آن داده نمی شود.

در ادامه به معرفی چند مدل مانتو اسپرت که بسیار محبوب هستند را معرفی می کنیم.

یکی از معروف ترین مانتوهای این استایل، مانتوهای دکمه ای است که در مدل های متنوع وجود دارد. مانتوهای شومیزی که جز آیتم های پرطرفدار تابستان 2019 و 2020 بودند جزء گروه مانتو اسپرت است.

پوشاک پوشاک زنانه پوشاک مردانه

مانتو دانشجویی

که بیشتر در رنگ های تیره طراحی و دوخت می شوند. و به راحتی با مقنعه و شلوارهای پارچه ای و راست ست جذابی می سازند. هم یکی دیگر از مدل های موجود در گروه بزرگ مانتوهای اسپرت است.

مانتوهای جلو بسته

که بدون استفاده از دکمه و یا زیب به صورت یکسره دوخت می شوند. هم یکی دیگر از ترندهای مانتو اسپرت در سال های اخیر بوده اند. با توجه به اینکه پوشش مانتو جلو باز برای همه موقعیت ها مناسب نیست. از مانتوهای جلو بسته اسپرت استقبال بسیار خوبی میشود

مانتوهای پشت بلند

یکی دیگر از ترندهای تابستان 2019 بود که با توجه به اینکه اغلب دوخت ساده داشتند. می توان آنها را جزء مانتو اسپرت به حساب آورد.

رویه های زنانه

که به صورت جلو باز دوخت میشوند و قابل استفاده روی انواع ست ها است، یکی دیگر از انواع مانتو اسپرت است.

پارچه های محبوب برای دوخت انواع مانتو اسپرت

پیش از این به ساده بودن دوخت مانتو اسپرت اشاره شد. ساده بودن مانتو اسپرت به این معنی نیست که از پارچه های تک رنگ بدون طرح برای دوخت آنها استفاده می شود. بلکه منظور طراحی دوخت آن است که اغلب مدل یقه ساده، مدل آستین ساده و معمولاً گشاد و جیب دار هستند. و از ترفند خاصی برای دوخت آنها استفاده نشده است.

یکی از محبوب ترین طرح های پارچه برای دوخت مانتو اسپرت، طرح چهارخانه در رنگ های متنوعی است. که می تواند تا حدود زیادی مکمل دوخت ساده مانتو اسپرت باشد.

پارچه جین به این دلیل که ماهیتی اسپرت دارد و اغلب برای لباس های استایل گژوال و راحت و روزانه استفاده می شود. در دوخت انواع مانتوهای اسپرت نیز کاربرد فراوانی دارد.

مانتو اسپرت

مانتوهای ورزشی که معمولاً به صورت فیت دوخت می شوند. و می توانند نمونه های آن را در برند های معروف ورزشی پیدا کنید. هم جزء اصلی ترین آیتم های مانتو اسپرت محسوب می شوند. این مانتوها برای پیاده روی و بطور کلی ورزش هایی که در فضای باز انجام می شوند. مانند کوهنوری و یا تنیس انتخاب بسیار مناسبی هستند.

از مانتوهای اسپرت برای خرید، دورهمی های دوستانه و پیاده روی در خیابان، سرکار رفتن و دانشگاه رفتن می توانید استفاده کنید.

ویژگی های یک مانتو خوب و مناسب

در کشور ما داشتن حجاب یک قانون است و بانوان برای رعایت این قانون از مانتو استفاده می کنند. اما رعایت این قانون موجب نشده است که طرح ها، رنگ ها و مدل های جدید مانتو از حرکت متوقف شوند. یکی از علت های جذابیت هر نوع مانتویی ترکیب مناسبی از رنگها، پارچه ها، طرح ها و کاربردهای مختلف آنها است. در این مسیر گاهی نیاز است تا اسامی رنگ ها را به درستی بدانیم. و یا نام های جدید پارچه را با توجه به بافت و طرح آنها درک کنیم.

عادات قدیمی و سنتی خرید ما برای پوشاک را مرور کنید. به فروشگاه می رفتیم بر اساس رنگ و یا قیمت یک پوشاک آن را ارزیابی می کردیم. و سپس بدون آنکه نام های پارچه ها را بدانیم آن محصولات را لمس می کردیم. سپس اگر همه چیز مطابق آنچه فکر می کردیم بود اقدام به امتحان پوشاک بر تن خود می کردیم. اما اکنون با توجه به فروشگاه های آنلاین اطلاعات بیشتری از محصولات پوشاک برای برخورد اولیه با آنها در اختیار ما وجود دارد. در این زمینه ما اکنون بسیار هوشمند تر عمل می کنیم.

و آنچه را که می خریم میشنایم. اما به طور کلی میتوان برخی ویژگی ها را که یک مانتو مناسب و خوب می کند بر شمرد. به طور کلی می توان گفت که یک مدل مانتو مناسب باید دارای رنگ، جنس پارچه و کاربرد مناسب باشد. و با توجه به کاربرد آن نباید دست و پا گیر بوده و جایگذاری هر نوع دکمه و زیپ و … باید کاملاً مناسب باشد. همچنین توجه به اینکه شما ممکن است. آن مدل مانتو را در پیش از یک فصل مورد استفاده قرار دهید می بایست. برای آن فصول مناسب بوده و بتوانید در همه جا از آن استفاده کنید.

در مورد مانتو مناسب و خوب بودن یک مانتو برای شما جدای از سلیقه و خواست شما برخی پیشنهادات وجود دارد. که در ادامه برای شما بیان می کنیم. این موارد تنها پیشنهاد هستند و هیچ الزامی ندارد.

مدل مانتو باید مناسب با اندام شما باشد. یعنی مثلاً اگر پایین تنه چاق دارید از مدل هایی استفاده کنید. که در پایین تنه گشاد و چین دار باشد و چاقی شما را نشان ندهد. اگر بالا تنه چاقی دارید از مدل های راسته گشاد استفاده کنید. از خرید مانتوهایی که از قسمت کمتر تنگ هستند خودداری کنید. زیرا با پوشیدن این نوع مانتو شکم شما بزرگ تر از آنچه هست نشان داده خواهد شد. از مانتوهایی که یک طرف لباس بر روی طرف دیگر میپیچد. یا یک فرم راسته دارند استفاده کنید و سعی کنید مانتوهایی را انتخاب کنید. که در قسمت کمر و میانی بدن جیب، یا بسته و چین نداشته باشند.

مانتو شیخ

تولید و فروش و عرضه انواع پوشاک زنانه در سراسر دنیا

ارتباط با ما: 09120049680-09120472274-02128424364

Instagram: manto_sheikhhh

email: sheikh.pooshak@gmail.com

با کلیک بر روی عبارت (Google map) ما را بر روی نقشه پیدا کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(0)
سوالی ندارید؟