لباس عروس – انواع مدل لباس عروس

خانه مد و لباس شیخ تولید و فروش و صادرات انواع پوشاک زنانه فاخر و زیبا برای تمام زنان دنیا، همین حالا برای سفارش، تماس بگیرید: 02128424364

لباس عروس لباسی است که عروس در مهمانی عروسی یا در هنگام سفره عقد به تن می کند. رنگ و مدل لباس عروس به فرهنگ و رسوم قومیتی بستگی دارد.

لباس عروس - انواع مدل لباس عروس

رسم پوشش لباس عروس به رنگ سفید به انگلستان در دوره ملکه ویکتوریا باز می گردد. با وجود فراگیر شدن رنگ سفید در برخی از کشورها، عروسهای هندی، چینی، ویتنامی و ژاپنی. همچنان از رنگ های ملی خود برای لباس عروس استفاده می کنند. انتخاب لباس عروس با توجه به نکات زیر و در عین حال با اهمیت آن، می تواند. به شکلی ایده آل می کند و زیبایی شما را صد چندان کند.

مد در ایران-خانه مد و لباس شیخ

چرا لباس عَروس سفید است؟

یک نگاه ساده به مراسم های ازدواج، نشان می دهد که اکثر خانم ها، لباس عروس خود را به رنگ سفید انتخاب می کنند. اما آیا می دانید که چرا باید لباس عَروس سفید باشد؟

پیشتر و در ایام های بسیار قدیم، رنگ آبی، رنگ پاکدامنی تلقی می شد. لذا خانم ها، لباس عروس خود را به رنگ آبی انتخاب می کردند. اما ملکه ویکتوریا، رنگ سفید را برای لباس عروس خود برگزید و سنت شکنی کرد. از آن زمان تا به امروز، این تغییر به قوت خود باقی مانده است. و لباس عروس سفید رنگ، انتخاب اکثر خانم ها گردید

البته حتماً می دانید که انتخاب رنگ و سبک لباس عروس در هر فرهنگ، کشور و مذهبی با یکدیگر متفاوت است. مثلاً در هندوستان لباس عروس به رنگ قرمز است. و یا در غنا، لباس عروس رنگی انتخاب میشود. اما در اکثر کشورها و فرهنگ ها، سفید رنگی است که برای لباس عروس انتخاب می شود.

لباس عروس - انواع مدل لباس عروس

انواع مدل لباس عروس

این مدل لباس عَروس سلطنتی (امپایر). ویژگی متمایز لباس عَروس سلطنتی. داشتن کمر بالاست، بطوریکه نیم تنه بالا را به همرا یک دامن صاف و ساده که به خوبی نشان می دهد.

مدل لباس عَروس طرح A: لباس عروس طرح A، یک مدل کلاسیک است. که فیت سینه ها بوده و به طور پیوسته تا سطح زمین باز می شود.

ومدل لباس عَروس ماهی/ ترومپت: مدل لباس عَروس ماهی/ترومپت.، دارای فرم بسته در کمر، باسن و سینه هاست و سبب می شود. که یک عروس با اندام ساعت شنی بتواند به خوبی ظاهر زنانه خود را نمایش دهد.

مدل لباس عَروس پرنسسی (پفی): مدل لباس عروس پرنسسی، یک مدل کلاسیک است. که فیت سینه ها بوده و دامن آن تا سطح زمین ادامه دارد.

همچنین مدل لباس عَروس راسته: لباس عروس راسته دارای طرح بلند و باریک تا سطح زمین است. که مماس و در کنار بدن به پایین می رود.

لباس عروس لایه ای: اگر چندان با دامن های پف دار راحت نیستید. و دنباله های بلند برایتان دست و پاگیر است، و این نوع لباس عروس برایتان مناسب خواهد بود. همچنین لباس عَروس لایه ای یکی از مدل های فوق العاده چشم نواز است که در عین سادگی از قد متناسب برخوردار است.

لباس عَروس گل دار: گل ها قادرند در سایز بزرگ کلیت لباس را فرا بگیرند. یا لباس را غرق ظرافت خود کنند و با پر یا کریستال های درخشان ترکیب شوند. به هر حال، این لباس عَروس ترند شده می تواند نماد زیبایی شما باشد.

انواع یقه لباس های عَروس

مدل یقه مدل قاشقی (U): این نوع یقه برای افراد با صورت پهن مناسب است و باعث ایجاد تعادل در صورت می شود.

یقه قایقی: برای افرادی که شانه های پهن و گردن کمی بلند دارند مناسب است.

مدل یقه هفت:: این نوع یقه برای افرادی که پائین تنه آنها چاق است، مناسب است و میتواند توجه را متوجه بالاتنه کند

نوع یقه دکلته: این مدل برای خانم هایی که سینه های بزرگ و شانه های پهن دارند مناسب است.

و مدل یقه دلبری: برای خانم هایی که شانه و سینه های آنها کوچک است. پیشنهاد می شود و استفاده از گردنبند زیبایی آن را بیشتر نمایش می دهد.

یقه گرد: برای افرادی که سینه های کوچکی دارند و میخواهند بالاتنه مرکز توجه نباشد مناسب است.

شکل یقه هالتر: برای افرادی که عرض شانه پهن و سینه های کوچک و متوسط دارند مناسب است.

عروسی چیست؟

عروسی (سور) پیوگانی مراسمی سنتی یا آیینی است. که طی آن آغاز یک ازدواج و زندگی مشترک یک زوج را جشن می گیرند این مراسم در کشورها و فرهنگ ها. ادیان و مذاهب، گروه های قومی و حتی طبقات اجتماعی گوناگون، به اشکال مختلفی برگزار می گردد.

در ایران عروسی ها با موسیقی سبک پاپ و موسیقی فولکلور مختص به هر منطقه و فرهنگ، برگزار می شود. و کمتر عروسی در ایران از سبک های موزیک تخصصی برای جشن ها و عروسی ها مانند ترنس، هاوس، هارد ترنس، ریمیکس و … استفاده می شود.

جشن عروسی از مبحث کارکردی ازدواج جدا بوده و بخش قانونی و کارکردی ازدواج در کشورهای گوناگون، معمولاً در دفاتر قانونی انجام می شود.

تاریخچه

برگزاری جشن برای عروسی ریشه در اعماق پیش از تاریخ دارد. در انجیل از معجزه عیسی دریک مراسم جشن عروسی در روستای قانا به تفصیل سخن بیان می شود.

در ایران نیز جشن عروسی پیر شالپار که ریشه های کهن اساطیری دارد. هنوز همه ساله در سالگرد ازدواج وی در مناطقی از کردستان گرامی داشته می شود. همچنین در مونیخ از سال 1810 میلادی، جشن اکتبر با مناسبت مشابهی هرساله برپا داشته می شود.

رسوم مشترک جهانی

تاریخچه برخی از رسوم در جشن عروسی، به پیش از تاریخ می رسد. اینگونه از رسوم، در فرهنگ بسیاری از ملل جهان مشترک است. تبادل حلقه ازدواج، تبادل پول (مهریه و شیربها و مانند آن)، هدیه دادن گل، میهمانی در شب عروسی (ولیمه). موسیقی، شعرخوانی، دعا و خوانش کتب مقدس (مانند قرآن) در فرهنگ ملل مختلف به شکل های مختلف و با جزئیاتی متفاوت وجود دارد. برخی دیگر از رسوم، مانند رقص عروس و داماد یا بریدن کیک، اگرچه در برخی از فرهنگ ها مشابهند. ولی در تمامی فرهنگ ها وجود ندارند.

مانتو شیخ

تولید و فروش و عرضه انواع پوشاک زنانه در سراسر دنیا

ارتباط با ما: 09120049680-09120472274-02128424364

Instagram: manto_sheikhhh

email: sheikh.pooshak@gmail.com

با کلیک بر روی عبارت (Google map) ما را بر روی نقشه پیدا کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(0)
سوالی ندارید؟